Χριστουγεννιάτικα κάλαντα στην “Εθνική Στέγη” από το τμήμα Α΄ 3 του σχολείου μας

Την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023 το τμήμα Α΄3 του σχολείου μας έψαλε τα Χριστουγεννιάτικα κάλαντα σε τέσσερις γλώσσες στους μικρούς μαθητές του Βρεφονηπιακού Σταθμού «Εθνική Στέγη». Την εκδήλωση διοργάνωσαν οι καθηγήτριες των ξένων γλωσσών κα. Ζανέττα Μπέλλου (Γερμανική φιλολογία), η κα. Σοφία Τιλγκερίδου (Αγγλική φιλολογία), καθώς και η θεολόγος του σχολείου μας, κα. Γιώτα Κυριακίδου, η οποία ως μουσικός (δεύτερη ειδικότητα) συνόδεψε τις παιδικές φωνές με την κιθάρα. Η πρωτοβουλία αυτή εντάσσεται στο σχέδιο δράσης του Γυμνασίου μας για εξωστρέφεια και επικοινωνία με όμορες σχολικές μονάδες. Το σχολείο μας θα ήθελε να ευχαριστήσει για μια ακόμη φορά την Διεύθυνση της «Εθνικής Στέγης», και ιδίως την Προϊσταμένη κα. Μαρία-Ελένη Πανταζή,  για την φιλόξενη και θερμή υποδοχή που επεφύλαξαν στους μαθητές μας με χαμόγελα και κεράσματα στην υπέροχη αυλή του Σταθμού. Και του χρόνου με υγεία!