ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι και φέτος θα λειτουργήσει ο επιτυχημένος θεσμός του ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ για έκτη συνεχή χρονιά, με 150 περίπου μαθητές και μαθήτριες το χρόνο και 45-50 εθελοντές καθηγητές. Στόχος του προγράμματος είναι η παροχή ίσων ευκαιριών στην εκπαίδευση σε μαθητές/τριες Γυμνασίου και Λυκείου που οι οικογένειές τους αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα.

Οι μαθητές που επιθυμούν να παρακολουθήσουν μαθήματα θα μπορούν να ενισχύσουν τις γνώσεις τους σε απογευματινά ολιγομελή τμήματα, με έμπειρους καθηγητές, στις εγκαταστάσεις του 1ου Γυμνασίου Νέας Σμύρνης.

Oι εγγραφές για τη σχολική χρονιά 2023-24 ξεκίνησαν και διεξάγονται καθημερινά, 16:00 – 19:00, στο χώρο της γραμματείας του Κοινωνικού Φροντιστηρίου (Αδ. Κοραή 20 – 1ος όροφος, τηλ. επικοινωνίας: 2109344748, email: kfdns@neasmyrni.gr