ΓΙΟΡΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ

Το βράδυ του Σαββάτου, 17 Ιουνίου 2023, και με σύμμαχο τον καιρό πραγματοποιήθηκε από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, στο χώρο του σχολείου, γιορτή αποφοίτησης για την Γ΄τάξη καθώς και για την λήξη του σχολικού έτους.

Η εκδήλωση άρχισε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Εκεί καταρχάς τα μέλη του Συλλόγου Γονέων τίμησαν με τιμητική πλακέτα και ανθοδέσμη την απερχόμενη διευθύντρια του σχολείου, κ. Ελένη Καϊνού, η οποία συνταξιοδοτείται, καθώς και τις καθηγήτριες κ. Γεωργία Κορακίδη και κ. Μαρία Πέττα, οι οποίες αποχωρούν από το σχολείο, καθώς αναλαμβάνουν διευθυντικές θέσεις σε άλλα σχολεία. Οι απονομές έγιναν σε κλίμα συγκίνησης και οι απερχόμενες εκπαιδευτικοί ευχαρίστησαν τον σύλλογο για την ευγενική του κίνηση και ευχήθηκαν τα καλύτερα σε γονείς και μαθητές.

Στη συνέχεια απονεμήθηκαν αναμνηστικά δώρα στο σύνολο των μαθητών της τρίτης τάξης καθώς και αναμνηστικά διπλώματα στους μαθητές που είχαν συμμετάσχει στο πρόγραμμα Erasmus.

Η γιορτή συνεχίστηκε στην αυλή του σχολείου, με μουσική, χορό, βεγγαλικά, φρεσκοψημένα σουβλάκια και αναψυκτικά, όλα προσφορά του Συλλόγου Γονέων.

Το σχολείο γέμισε από χαρά και συγκίνηση!

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων για όλα!

Και του χρόνου με υγεία!

Η Διεύθυνση                                                       Ο Σύλλογος Διδασκόντων