ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 2022-23

Αγαπητοί γονείς,

Άλλη μια σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της. Τα παιδιά μας εξάσκησαν σώμα και μυαλό, χόρεψαν, τραγούδησαν ελληνικούς και ξένους στίχους, συμμετείχαν σε καλλιτεχνικές και αθλητικές δραστηριότητες, παρακολούθησαν θεατρικές παραστάσεις, επισκέφθηκαν διάσημους αρχαιολογικούς χώρους, αναμείχθηκαν με πλήθος τουριστών… χωρίς να χαθούν, υποδέχθηκαν φοιτητές, ψυχολόγους και δημοσιογράφους στις τάξεις τους αφήνοντας καλές εντυπώσεις. Καμαρώνουμε ιδιαιτέρως για την πρόοδο που σημείωσαν τα πρωτάκια μας τόσο στην κατάκτηση νέων γνώσεων όσο και στην απόκτηση κοινωνικών δεξιοτήτων.

Στο συνημμένο αρχείο θα παρακολουθήσετε 46 δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν στο 2ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης «Ομήρειο» κατά το σχολικό έτος 2022-23, αποτέλεσμα της αθόρυβης αλλά δημιουργικής εργασίας των εκπαιδευτικών μας και της αμέριστης υποστήριξης της Διεύθυνσης του σχολείου μας.

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 2022-23

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ                   Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ