Αγιασμός – έναρξη διδακτικού έτους

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Τη Δευτέρα 11/09/2023 θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός για το νέο σχολικό έτος στις 09:30 και στη συνέχεια θα δοθούν τα βιβλία και πρόγραμμα μαθημάτων για τις επόμενες ημέρες στους μαθητές. Για το λόγο αυτό παρακαλούνται οι μαθητές να έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα, καθώς και ένα στυλό ή μολύβι για να σημειώσουν το πρόγραμμα.

Ιδιαίτερα οι μαθητές της Α τάξης, εκτός της σχολικής τους τσάντας, να έχουν μαζί τους και μια μεγάλη ανθεκτική σακούλα λόγω του μεγάλου όγκου / βάρους των βιβλίων, ενώ είναι καλό  να συνοδεύονται  από έναν ενήλικα προς βοήθειά  τους, αν υπάρχει δυνατότητα .

Παρακαλούμε για την έγκαιρη προσέλευση των μαθητών στο χώρο του σχολείου, το αργότερο μέχρι τις 09:15, και σας ενημερώνουμε ότι οι γονείς / κηδεμόνες που το επιθυμούν μπορούν να παραβρίσκονται στον αγιασμό.

Ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Από τη Διεύθυνση του σχολείου